Південна Осетія і Абхазія за дверима Євросоюзу?

Серпень 28, 2008

Росія визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії. Про це у прямому ефірі заявив Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв. За його словами, після подій серпня 2008 року можливості існування Південної Осетії та Абхазії у складі Грузії більше немає. Президент Російської Федерації підписав відповідний наказ ( попередньо щодо цієї постанови проголосувала Державна Дума Росії) та закликав інші країни визнати Південну Осетію і Абхазію.

Думки політиків по цьому питанню розділились. БЮТ вважає, що такий крок Росії є неправильним. Натомість, Юрій Бойко, міністр палива та енергетики опозиційного уряду вважає, що РФ вчинила правильно: «Світ має бути послідовним в оцінці незалежних процесів різних народів. І якщо була визнана незалежність Косового, то було б нелогічно сьогодні не визнавати незалежність Південної Осетії і Абхазії. За принципом Косового потрібно так само поступити і щодо Південної Осетії і Абхазії. І Україна повинна зайняти тут абсолютно чітку позицію»( цитата: УНІАН)

lenta.ru
Російський миротворець фото:lenta.ru

Припускаю, що вустами міністра опозиційного уряду, говорить і вся опозиція на чолі з Віктором Януковичем. На запитання, чому Віктор Федорович не оприлюднив сам таку заяву, можна відповісти так: вичікування вигідних умов. Офіційно опозиція чекає початку вересня і можливої відставки правлячого уряду, а отже і нової коаліції. За цих умов, Партія регіонів об’єднаєтеся з НУНС-ом, яка виступає проти політики Москви та проти визнання Південної Осетії та Абхазії. А отже і «притирань» має бути якомога менше. Але й не висловити свою позицію, щоб зберегти проросійський вектор, опозиціонери не могли.

Тепер повернемось до невизнаних республік. Визнання Абхазії та Південної Осетії Російською Федерацією нічого, фактично, не означає. Крім Росії їх поки не визнав ніхто, але і вона може повернути свої слова назад. Якщо Грузія подасть до міжнародного суду на РФ, то останній у судовій залі необхідно буде доводити факти геноциду проти народів невизнаних республік. Як ви розумієте, це досить важко зробити, особливо при тім факті, що таких дій з грузинської сторони не було.

Доведеться Росії пояснювати і чому вона визнає держави-провокатори, які своєю незалежністю загрожують іншим країнам. Так вже є доведений той факт, що і з боку Абхазії і з боку Південної Осетії велись провокаційні дії: обстріл міст і сіл, що знаходяться за межами автономій.

Чи визнає Україна Південну Осетію та Абхазію?

Щоб визнати республіки, необхідне рішення Верховної Ради України, але голосів у опозиції, яка вважається як та, що тримається проросійського вектору, не вистачає. Визнання невизнаних кавказьких республік може створити прецедент у Криму. Зокрема прецедент виникне і на міжнародній арені: Україна досі мовчить щодо Косовського питання.

Санкції

Незаперечним є той факт, що Росія не боїться через свою могутність санкцій з боку світової громадськості. Але виключення РФ з елітного клубу: «Велика 8», обмеження російського імпорту, не прийняття до СОТ( світової організації торгівлі) призведе до великих втрат економіки Росії. Чи вистачить у російського керівництва розуму не «трусити» мускулатурою та попіклуватись про добробут громадян( бо саме по ним вдарить економічна нестабільність) – питання залишається відкритим.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: