ТАМІЛЬСЬКИЙ ТИГР(ТОТІ) Конфлікти у Шрі-Ланці

Серпень 29, 2008

Близько 25 років не припиняється збройна боротьба «Тигрів звільнення Таміл Ілама»(ТОТІ) за визнання Північної частини о. Шрі-Ланка окремою і незалежною державою. Використовуючи терористичні методи, ТОТІ веде боротьбу з урядовими військами Шрі-Ланки. На її рахунки не тільки тисячі солдат і мирних жителів, а й велика кількість політиків та державних мужів, зокрема перша жінка прем’єр-міністр у світі Сірім Бандаранакіє (2000 рік) та прем’єр-міністр Індії Раджива Ганді (1991 рік).

Ситуація на острові на даний момент є критичною. Бойові групи завдають все більших втрат не тільки урядовим військам, а й економіці, особливо чайному бізнесу( цейлонський чай відомий на весь світ). Кількість жертв з обох сторін ,включаючи і мирне населення, за більше ніж 20 років склала 65 тисяч чоловік. Такого не бачив демократичний світ.

Прапор ТОТІ
Прапор ТОТІ

У липні цього року Уряд Шрі-Ланки зробив заяву про одностороннє припинення домовленостей щодо зупинення бойових дій. Влада Острова пояснює такий крок постійною загрозою терористичних нападів та активними діями військ ТОТІ у прикордонних поселеннях. Крок Уряду досить обґрунтований, бо фактично збройні сутички не припинялись ні на мить. Протягом 7 місяців перемир’я загинуло більше 1 тисячі мирних жителів і солдатів з обох сторін. Для прикладу, міжнародні спостерігачі наводять цифру загиблих солдатів починаючи з 2006 року-це 6, 867 борців ТОТІ(Тигра) та 1, 501 урядових солдат.

Карта Шрі-Ланки
Карта Шрі-Ланки

Початок відкритих бойових дій можна пояснити виходом Шрі-Ланки на міжнародну арена та отримання військової та дипломатичної допомоги з боку деяких країн. Уряд почав переговори з Ізраїлем про поновлення дипломатичних відносин( які були розірвані з початком війни Ізраїлю проти мусульманських країн.Влада острова піддалась впливу мусульманського електорату і розірвала будь-які дипломатичні зв’язки). Ходять чутки, що на цей крок її підштовхнула необхідність збройної допомоги, зокрема поставка важкої бронетехніки та стрілецької зброї ізраїльського виробництва.

Агітаційний плакат
Агітаційний плакат

США І ТУТ?

Можна припустити, що і від Сполучених Штатів Америки Шрі-Ланка чекає такої ж допомоги. Це підтверджується діями США щодо внесення ТОТІ до списку терористичних організацій з якими необхідно боротись відповідними методами.

На активну позицію Уряду Шрі-Ланки вплинула зокрема і неоднозначна політика Індії. Індійські власті заявили, що готові виступити посередником мирному розв’язанні конфлікту та утримаються від будь-якого збройного втручання, нагадавши, що в минулий раз це завершилось загибеллю тисячі індійських солдат та вбивством прем’єр-міністра Індії Раджива Ганді. Але Індія прекрасно відчуває «підігрів» ситуації, особливо у тому, що на півдні країни розташовуються поселення індійських тамільців , які «підтримують братів по ту сторону Полського проливу». Від’єднання тамільців Шрі-Ланки створить прецедент у самій Індії, що, як ви розумієте, буде вкрай невигідно уряду цієї держави та вищим буддійським духовним чинам, так як тамільці виступають проти буддизму.

Військові кораблі.Зверніть увагу на прапор
Військові кораблі.Зверніть увагу на прапор

Урядові війська Шрі-Ланки почали попередню підготовку до масштабної операції, але їм приходиться протистояти терористичним нападам, які можна порівняти з діями терористів у Чечні( Російська Федерація) та Іраку. В загальній кількості ТОТІ провело близько 240 терористичних акцій. Цифра, погодьтесь, вражає.

Дискримінація? Вихід – код ООН?

«Тигри звільнення Таміл Ілама» вимагають визнання частини острівної країни як окремої держави. Поки що жодна країна член Організації об’єднаних націй не визнала тамільської держави. І не надто то і квапляться.

Тамільський спротив зумовлений дискримінацією тамільської меншини після отримання Шрі-Ланки незалежності. Але при всіх поступках уряду спротив не зменшується. Це пояснюється тим, що після пост воєнного переділу світу і нанесення нових країн на карту, тамільцям не дали права на самоуправління.

tamiltigers.net/
фото:tamiltigers.net/

Фактично ж ТОТІ не зможу повністю від’єднатись від Шрі-Ланки, бо північні регіони країни повністю залежні від поставок питної води, електроенергії, продовольства з центральних і південних районів Острова.

«Репресії, арешти, висилка!»

Жителі, які проживають на території підконтрольній ТОТІ побоюються репресій і арештів, які можуть початись після приходу на ці землі урядових військ. Дані заходи будуть «виправдані» з боку влади Шрі-Ланки і тому мешканці прикордонних містечок і сіл втікають або на північ, не території ТОТІ, або ж на південь, який підконтрольний урядовим військам(довідка: загальна кількість біженців на сьогоднішній момент склала 170 тисяч чоловік).

біженці
біженці
Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: